Вы используете устаревший браузер. Сайт может отображаться некорректно, вам необходимо обновить браузер. ×

Těhotenství není nemoc. Nezapomínejte na pohyb!

Přiměřený pohyb v těhotenství je pro zdraví matky a dítěte stejně důležitý jako správná a vyvážená strava. Aby pohyb pomáhal, je lepší navštěvovat taková zařízení, která nabízejí lekce určené pro těhotné. S jejich výběrem pomůže informační systém Prahy 2GIS, který vyhledá fitness centra ve vašem okolí podle konkrétních specifikací. Nalézt můžete například i místa, kde si zacvičí děti, nebo ta, kde nabízejí možnost objednat si služby osobního trenéra či jednorázový vstup.

 

 „Těhotenství je přirozené stadium života ženy a neznamená pro ni omezení veškerých aktivit, které doposud vykonávala, a to i včetně cvičení. Právě naopak,“ vysvětluje odbornice ze studia Fascinace Mgr. Tereza Náplavová Semrádová, DiS., a dodává: „Většina odborníků se shoduje, že zdravá žena by se cvičení měla věnovat i v těhotenství. A to především v případě, byla-li zvyklá sportovat i před otěhotněním. Jelikož je však každé těhotenství jiné a každá maminka má jiné genetické i tělesné dispozice, je doporučeno tuto problematiku nejdříve zkonzultovat s gynekologem.

Intenzita cvičení je opět na volbě konkrétní ženy a jejím fyzickém stavu. Doporučeny jsou však 2,5–3 hodiny týdně. Budoucí maminky by neměly začínat během těhotenství s žádným novým sportem, a naopak, pokud je maminka plně zdravá, není problém pokračovat v prvních měsících s cvičením, na které je již dlouhou dobu zvyklá. Nejdůležitější je, aby budoucí maminky cvičení bavilo, dělalo dobře jim i miminku a aby poslouchaly své tělo.

Pokud by žena měla jakékoli pochybnosti o vhodnosti sportu, doporučuje Tereza N. Semrádová navštěvovat specializované lekce, které jsou dělané přímo pro potřeby těhotných žen. Na takové kurzy je možné docházet i v posledních měsících těhotenství.

Zvýhodněné vstupné

V aplikaci 2GIS zájemkyně naleznou 390 fitness center (zadáním hesla „fitness centrum“ do vyhledávače), z nichž 86 nabízí cvičení pro těhotné ženy. Kromě podrobných informací o místě, jako jsou přehled služeb, otevírací doba, webové stránky nebo kontakt, mohou uživatelé využít plánovač trasy, jak se do místa dostat nebo kde v blízkosti zaparkovat. „Novinkou jsou speciální slevy, jež mohou uživatelé aplikace 2GIS využít ve vybraných institucích. Stačí jen ukázat, že mají v telefonu nainstalovanou aplikaci 2GIS, a sleva jim bude započtena. Nově jde například o spolupráci se studiem Fascinace, kde tak hodina cvičení pro těhotné s fyzioterapeutkou vyjde na 80 Kč,“ říká Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS.

Jiné události

 • Aplikace 2GIS je nově dostupná i pro Windows Phone

  21. červen 2016
  Společnost 2GIS, provozující geoinformační systém Prahy s 3D mapou, vydala nejnovější aktualizaci své mobilní aplikace, která je nově dostupná i pro zařízení Windows Phone. Aplikace 2GIS je tak nyní podporována všemi hlavními operačními systémy, včetně Android, iOS a BlackBerry. Kromě toho je 2GIS dostupný také online pro webové prohlížeče i jako desktopová verze pro PC.
 • Teplem proti podzimní depresi. V Praze je 201 saun!

  21. červen 2016
  V nadcházejícím období zimy je důležité zaměřit se na posílení imunity. Oblíbeným prostředkem pro udržení zdravé kondice je saunování. V Praze jsou sauny velmi rozšířené a pražané si tu svou mohou najít jednoduše a rychle v informačním systému Prahy s 3D mapou 2GIS. Věděli jste například, že se v Praze nachází také specializované gay sauny?
 • Ještě nemáte přezuto? V Praze najdete 750 pneuservisů!

  20. červen 2016
  S přezutím letních pneumatik na zimu není radno otálet. Z údajů informačního systému Prahy s 3D mapou 2GIS vyplývá, že obyvatelé Prahy a přilehlých obcí mají nablízku k dispozici 750 pneuservisů a dalších 180 prodejců pneumatik a disků[1]. Včasné přezutí má své výrazné výhody: na výběr je ještě dostatek volných termínů a řidiče nezaskočí náhlá změna počasí.