Вы используете устаревший браузер. Сайт может отображаться некорректно, вам необходимо обновить браузер. ×

343 lékáren a 8 očkovacích center. Taková je bilance zařízení v Praze, o která v době chřipkové epidemie stoupá zájem

V České republice propukla chřipková epidemie a počet nemocných neustále narůstá. Informační systém Prahy 2GIS pomáhá lidem, kteří chřipkovému viru podlehli a potřebují se vyléčit, i těm, kteří se mu chtějí ubránit. Aktuálně obsahuje údaje o 343 lékárnách a 8 očkovacích centrech. Rychle tak pomocí mobilní aplikace najdete nejbližší zařízení v okolí, které má právě otevřeno.

 

Počet obyvatel s akutním respiračním onemocněním dosáhl podle údajů Státního zdravotního ústavu 1446 případů na 100 000 obyvatel. Onemocnění chřipkou vzrostlo napříč všemi věkovými kategoriemi o dalších 56 %.[1] Kraje zasáhla epidemie rovnoměrně. Nemocní v metropoli však mají výhodu – při boji s chřipkou mohou využít chytrý informační systém 2GIS.

„Když onemocníte chřipkou, je pobíhání venku a shánění léků to poslední, na co máte síly. Dobu mimo postel s horkým čajem přitom můžete zkrátit na minimum díky aplikaci 2GIS. Pravidelně totiž aktualizujeme veškeré informace v ní obsažené, včetně údajů o lékárnách a zdravotnických zařízeních,“ říká Jan Vališ, ředitel společnosti 2GIS.

Léčení příznaků i prevence

Většina z vás nejspíše ví, kde je v okolí vašeho bydliště lékárna. Jste si ale jistí, že má otevřeno i v neděli večer? Díky mobilní aplikaci 2GIS jistotu mít budete. Snadno najdete v telefonu nebo tabletu tu nejbližší otevřenou lékárnu od místa, kde se zrovna nacházíte. Pomocí chytrých filtrů si vyberete i ty, které nabízejí pomoc nonstop nebo které přijímají platební karty. 2GIS vám také poradí, jak se do vybrané lékárny dostat pěšky, autem i městskou hromadnou dopravu.

Pokud jste chřipkou ještě neonemocněli, jistě byste byli rádi, aby to tak zůstalo. Variantou je očkování proti chřipce, které se však v průběhu epidemie nedoporučuje. Nejvhodnější doba pro očkování je období před začátkem chřipkové epidemie, tedy od konce září. Ochrana před chřipkou začíná 2 týdny po očkování. Nejbližší očkovací centrum v Praze, kde vám vakcínu aplikují, najdete díky 2GIS. Imunitu můžete posílit i pomocí oblíbeného odvaru ze zázvoru s citrónem a medem. Potřebné ingredience seženete v takřka každé prodejně potravin. Jejich přehled je také součástí informačního systému 2GIS.


[1] Poslední dostupné informace o vývoji chřipkové sezóny jsou zde: www.szu.cz/tema/prevence/chripkova-sezona-2015-2016

Jiné události

 • Aplikace 2GIS je nově dostupná i pro Windows Phone

  21. červen 2016
  Společnost 2GIS, provozující geoinformační systém Prahy s 3D mapou, vydala nejnovější aktualizaci své mobilní aplikace, která je nově dostupná i pro zařízení Windows Phone. Aplikace 2GIS je tak nyní podporována všemi hlavními operačními systémy, včetně Android, iOS a BlackBerry. Kromě toho je 2GIS dostupný také online pro webové prohlížeče i jako desktopová verze pro PC.
 • Teplem proti podzimní depresi. V Praze je 201 saun!

  21. červen 2016
  V nadcházejícím období zimy je důležité zaměřit se na posílení imunity. Oblíbeným prostředkem pro udržení zdravé kondice je saunování. V Praze jsou sauny velmi rozšířené a pražané si tu svou mohou najít jednoduše a rychle v informačním systému Prahy s 3D mapou 2GIS. Věděli jste například, že se v Praze nachází také specializované gay sauny?
 • Ještě nemáte přezuto? V Praze najdete 750 pneuservisů!

  20. červen 2016
  S přezutím letních pneumatik na zimu není radno otálet. Z údajů informačního systému Prahy s 3D mapou 2GIS vyplývá, že obyvatelé Prahy a přilehlých obcí mají nablízku k dispozici 750 pneuservisů a dalších 180 prodejců pneumatik a disků[1]. Včasné přezutí má své výrazné výhody: na výběr je ještě dostatek volných termínů a řidiče nezaskočí náhlá změna počasí.